Czwartek, 2024-04-18

Jesteś tutaj:
  2. O nas

NASZE PRZEDSZKOLE

Przedszkole Samorządowe w Pruszczu znajduje się przy ul. Kościelnej 2, nieopodal kościoła parafialnego w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr1. Mieści się w wiekowym, urokliwym pod względem architektonicznym budynku, który po gruntownej modernizacji  jest funkcjonalny, dostosowany do współczesnych standardów. Obok przedszkola jest duży plac zabaw dla dzieci wyposażony w nowoczesne urządzenia rekreacyjne i sportowe, które systematycznie są uzupełniane. Stare drzewa okalające plac: lipy, dąb, jesiony dają wytchnienie nawet w bardzo upalne dni, są inspiracją do zabaw i obserwacji przyrodniczych.
              Nasze dzieci korzystają z sześciu  kolorowych sal zabaw edukacyjnych wyposażonych  w nowoczesne meble, kąciki zainteresowań oraz zabawki stymulujące rozwój dziecka. Mamy profesjonalny gabinet logopedyczny, jadalnię, kuchnię z zapleczem spełniającym   wymogi HACCP. Szatnia połączona jest z łazienkami dla dzieci, dorosłych.
            W przedszkolu pracuje dziesięciu nauczycieli, logopeda oraz personel wspomagający pracę z dziećmi. Współpracujemy z nauczycielem zajęć rytmiczno-muzycznych i lektorem języka angielskiego. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, ustawicznie doskonalącą swoje kompetencje zawodowe.