Sensoplastyka® warsztaty dla Rodziców i dzieci 26.03.2019r. EDYCJA I

logo_sensoplastyka_800

26 marca w przedszkolu odbyły się warsztaty Sensoplastyka ®. Jest to rodzaj zajęć plastycznych, w których poznajemy, ze masy plastyczne mogą być pachnące, słodkie, kwaśne, gorzkie, miękkie, szorstkie, gładkie, twarde,suche, mokre, lekkie, ciężkie... Rodzice wraz z dziećmi wykonywali kolorowe masy o rożnej fakturze. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim dzięki warsztatom rodzice mieli możliwość dawania swoim dzieciom przestrzeni do samodzielności, kreatywności oraz swobodnego wyrażania swoich uczuć przy pomocy technik arteterapeutycznych. Na początku zajęć rodzice wykonali ciecz nienewtonowską, ciągnącą i lepką. Potem przy użyciu oleju stworzyli ciastolinę. Dzieci nie potrzebowały przepisu oraz wag, z czasem same odkrywały ile mąki potrzeba aby masa była gęsta lub rzadka. Po stworzeniu ciastoliny, uczestnicy warsztatów przechodzili na boso po ścieżce sensorycznej zrobionej przez dzieci. Dzięki różnorodnym produktom spożywczym rodzice wraz z dziećmi mieli szanse poznawać otoczenie wszystkimi zmysłami.