Zabawy i ćwiczenia 31.03.2021 r.

1. Kochani, przeczytajcie dzieciom wiersz autorstwa D. Gellner i potem zadajcie pytania znajdujące się pod tekstem.

"Pisanki" D. Gellner

Patrzcie,
ile na stole pisanek!
Każda ma oczy
malowane,
naklejane.
Każda ma uśmiech
kolorowy
i leży na stole grzecznie,
żeby się nie potłuc
przypadkiem
w dzień świąteczny.
Ale pamiętajcie!
Pisanki
nie są do jedzenia
Z pisanek się wyklują
świąteczne życzenia!

- Jakie oczy miały pisanki?

- Co robiły pisanki, żeby się nie potłuc?

- Co wykluje się z pisanek, o których mowa w wierszu?

2. Zaproponujcie dzieciom gimnastykę o tematyce wielkanocnej.

Wielkanocna gimnastyka – wykonanie ćwiczeń zgodnie z instrukcją zawartą w rymowankach:

• · Gdy Święta Wielkanocne się zbliżają, zajączki w domu kurze ścierają - wyciąganie rąk w górę, zataczanie kółek w powietrzu.
  • · Następnie czyszczą swoje futerka, w prawo i w lewo każdy zając zerka - siedząc w siadzie skrzyżnym pocieranie prawą ręką lewej części ciała, a następnie pocieranie lewą ręką prawej części ciała (można zaznaczyć dziecku prawą rękę, np. przez założenie gumki, tasiemki).
  • · Od rana ze sklepu z zakupami wracają, ciężkie siatki w łapkach dźwigają - dzieci stojąc prosto powoli pochylają się do przodu i uginając kolana udają, że dźwigają ciężkie zakupy. Następnie prostują się i powtarzają ćwiczenie.
  • · Kiedy już wszystko przygotowały, skakały wesoło przez dzień cały - dzieci wykonują skoki w przysiadzie w różnych kierunkach.
  • · Co chwilę goście do zajączków przybywają. Zajączki w pas im się kłaniają. – wykonanie ukłonów z niskim pochyleniem tułowia.